Ar rašybos tikrai sunku?

Vienintelis kartas, rašyba paprastai pasižymi naujienos yra, kai kai Pundit yra sukrėstas Tekstinių pranešimų - "c u l8er 4 t", - arba kai kai politikas daro netaktas - Dan Quayle anketa rašybą "potatatoe". Taigi tai yra dėl vietos pakeitimas turi būti teikiama Amerikos tradicija rašybos bičių, pirmasis nufilmuotas Spellbound, dabar funkcija BBC rašybos konkurencijos Sunku Rašybos per dvi savaites laiko.

Kaip centrinis yra, bet tai su tikruoju rašybos sistemą anglų kalba? Nors kalbos, kaip suomių yra "skaidrus", kad praktiškai kiekvienas laiškas atitinka savitą garso kalbos, anglų kalba yra daugiausia "neskaidrus" su sudėtingais ryšiais tarp garsų ir raidžių. Raidė "A" eina su įvairių garsų "masalas", "lazda", "kovingas", "Bart" ir "daug". Garsas "k" gali būti rašomas su "k" "nužudyti", su "c" "Skambinti" arba "ch" chaoso ". "ck" negali atsirasti žodžio pradžioje, tik pabaigoje "back".

Dar yra sistema, kad tai. Vienintelis rašyba "taisyklė" žmonės paprastai gali citata yra: "i" iki "e", išskyrus, kai "c", kai "ei" sako, su ilga 'ee' garsą. Daugelis iš mūsų iškviesti šią mantrą kiekvieną kartą mes tipo "gauti" ar "apgaule". Atrodo dirbti. Tačiau yra tik apie galbūt dešimt bazinių žodžių anglų kalba taisyklė gali būti taikomi, iš kurių du yra "Ceilidh" ir "fluoresceino". Taisyklė, kad taikoma tik dešimt žodžių apie naudingi, kaip kelių-ženklas, naudojamas ne tik dešimt sankryžomis.

Taigi yra ten, bet geriau "taisyklės"? Rašybos taisyklės nebūtų nustatytos pagal Vyriausybės ar religijos. Tai nėra baudžiamosios ar moralinis nusikaltimas, jei rašybos "ryšius", kaip "liason". Taisyklės mes esame mokomi, yra taisykles nykščio, daugiausia išrado šimtų prieš porą metų. Jie nėra nustatyti akmens plokštėse kai kurių absoliuti institucijos, nei jie tikrai suteiks daug pagalbos sprendžiant su daug dabartinės anglų kalba.

Teisingas rašyba yra dažnai tapatinama su tam tikromis ribotomis "taisyklės" įtakos žodžių sauja. Tai retai remiasi išsamiais tyrimais per pastaruosius kelis dešimtmečius. Norėdami išsiaiškinti, kaip žmonės vairuoti, mes tikriausiai patikrinti automobilių ir greitkeliuose, o ne stagecoaches taisykles. Tačiau tradicinis "taisyklės" rašyba tikriausiai grįžti kiek. Jei mes ketiname skųstis rašybos arba bandyti jį patobulinti, leidžia įsitikinti, mes kalbame apie šiandien anglų ne užvakar.

egzistuoja keletas keli galingi taisykles nykščio. Pavyzdžiui, viena "taisyklę" yra tai, kad "gramatinės" žodžiai kaip "taip" arba "" gali turėti mažiau nei tris raides "turinys" žodžiai, kaip "sew" arba "inn" turi turėti tris ar daugiau. Nors yra keletas išimčių, pavyzdžiui, "jautis" ir "pi" ši paprasta taisyklė padeda beveik kiekvieną sakinį.

Rašyba bitės Tačiau daugiausia remtis ta rašyba, kuri nėra tiesiogiai susiję su taisyklių aspektu. Daugelis ekscentriškas žodžiai prisiminti individualiai, ar "jachta" arba "iš" (galbūt vienintelis žodis, kuris "f" reiškia "v" garsas). Pasak psichologų, mes apdoroti bendrų žodžių išskirtiniai regėjimo visumos be galvoti apie savo garsų. Gauk nors užbraukti visus "e" a anglų rietime; yra tikimybė, kad jie bus praleisti kai "e" į "the", nes jis yra vertinamas kaip visuma.

Atskirų žodžių ypatumai tada rašybos bičių pagrindas, ar "xoniomania", "precibal" arba "ephapse", visos dažnos Amerikos bites. Šie trys žodžiai nepasireiškia per 616,000 skirtingų žodžių formų Oksfordo anglų kalbos žodyną arba 100 mln žodžiais veikia tekstą British National Corpus. Prisimindamas juos skiriasi nuo gebėjimo Rašybos įprastas anglų, par su prisiminti Derby nugalėtojas 1893 ar į telefono kataloge pavadinimus.

Žinoma, yra vienkartiniai Vertimai, kaip antai "leitenantas" ir "pulkininko", kad kiekvienas daro reikia prisiminti. BBC Sunku Rašybos Žodžių sąrašas prasideda "aardvark", kuris vykstantis Oksfordo Anglų Žodyną (nors ir su brūkšneliu "Aard-VARK"), net jeigu Britų vaikai yra mažai tikėtina, kad susidūrėte su viena pakeliui į mokyklą. Ir sąrašas baigiasi "zoologijos", tikriausiai dalis aktyvaus daugelio žmonių žodyno. Sunku Rašybos sąrašas yra labiau susiję su kasdieniniam naudojimui. Žinoma, yra išimčių - "medvilninė flanelė"? "toponimiką"? "padūkęs"? Ir "lurgy" tikriausiai turi prasmę tik vaikams, kurie vis dar žaisti "baimės lurgy" žaidimų aikštelėje ar seneliais, kuris klausėsi goons.

Gebėti prisiminti 3000 nelyginis žodžius Sunku Rašybos sąrašą yra didelis intelektinės žygdarbis ir gali eiti su atminties tipas, kuris rodo iki gerai IQ testus ir viktorinų šou. Kita vertus, bet kuri išsilavinusi rašytojas kinų žino apie 5000 skirtingų charakterio simbolius; bet japonų vaikas turi mokytis apie 2000 ženklų simbolius Iki 15 plius dviejų sistemų amžių, kuriame tarimą skiemenį iki skiemens.

Prisimindamas tūkstančius atskirų žodžių, daugiausia rodo asmens atmintyje savo žinias apie sistemos susiejimas laiškus ir garsai parodyta, tarkim, gebėjimo skaityti garsiai naujų žodžių, tokių kaip "snove" ir "terque" kokybę, o ne. Atmintis žodžių ir iš garso/raide sistemos gniaužtų ne visada randama paties asmens, nes kai kurie vaikų sunkumus, susijusius su skaitymo ir rašymo šou.

Rašyba yra tada iš dalies priklauso nuo šnekamosios kalbos, iš dalies nepriklausomą jo... Anglų rašybą turi visas anglų kalbos istoriją, per ją; jos raida vaikams yra labai svarbus jų pažangą švietimo srityje; anglų kalbos vartojimas, kaip lingua franca visame pasaulyje leidžia milijardus žmonių bendrauti tarpusavyje; jos prisitaikyti prie naujų technologijų yra gyvybiškai svarbus mūsų kasdieniniame komunikacijos. Turime imtis rašybos sistemą rimčiau kaip esminis aspektas mūsų kalba yra anglų, o ne pamatyti jį kaip juokingas TV žaidimas. Tuo pačiu metu mes turime ją gydyti mažiau kaip įsakymai, kurie amžinai pasmerktas būti suskaidytas, daugiau kaip sistema, kuri gali būti tiriamos pramogų, švietimo ar pelno.

Originalus anglų kalba http://www.viviancook.uk/Writings/Shorts/HardSpelling.htm